Požár prádelny – Taktické cvičení – domov důchodců Újezd u Brna 4.9.2024

Jednotka vyjela na požár domova důchodců do Újezdu u Brna, jednalo se o taktické cvičení na evakuaci osob se zdravotním znevýhodněním.

article preview

4. září 2024, 10:10 – požár žehličky v prádelně, Újezd u Brna - I. Stupeň – vozy 9 – jednotky 4.

Podtyp:  POŽÁR VÝŠKOVÉ BUDOVY

Popis:  Požár v prádelně domova důchodců

Jednotky: PS Židlochovice, JSDH Hostěrádky – Rešov, JSDH Újezd u Brna, JSDH Sokolnice

Jednotka vyjela na požár domova důchodců do Újezdu u Brna, jednalo se o taktické cvičení na evakuaci osob se zdravotním znevýhodněním.

Po příjezdu na místo zásahu, velitel zásahu pověřil 4 členy jednotky v dýchací technice vyhledáváním zraněných osob uvnitř objektu. Vyhledaným osobám poskytnuta první pomoc a postupně transportovány pomocí speciálních evakuačních matrací a transportních nosítek na seřadiště.

Další členové jednotky připraveni na střídání zasahujících hasičů, CAS doplňovala první zasahující cisternu JSDH Újezd u Brna. Po ukončení zásahu proběhlo vyhodnocení taktického cvičení a poté jednotka odeslána velitelem zásahu na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 8. CAS 32/9000/0-S3R celkově ujeto 6 km a 1 mth, VEA Toyota Rav 4 ( 7T4 0846 ) ujeto 6 km, a 1 mth. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.

20240904_103326.jpg20240904_103458.jpg